Menu Zamknij

Export do Niemiec

Export do niemiec, przedsiębiorstwo EDI od wielu lat jest solidnym partnerem dla polskich producentów, pełniąc rolę wprowadzającego na niemieckojęzyczne rynki ich produkty i usługi. Naszym największym atutem jest długoletnie doświadczenie oraz szeroka sieć osobistych kontaktów. handel zagraniczny pośrednictwo handlowe eksport do niemiec

W ramach naszej współpracy, odpowiadamy za kompleksową obsługę działań klienta na arenie międzynarodowej, począwszy od pozyskiwania kontrahentów, poprzez negocjacje, aż po finalizację umów i dystrybucję towarów.

Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług z różnych dziedzin, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki temu nasi polscy partnerzy zaoszczędzają czas oraz ograniczają koszty, co przekłada się na efektywność ich działań. handel zagraniczny pośrednictwo handlowe eksport do niemiec

Pomoc dla firm Export do Niemiec

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu klientów na niemieckim rynku, zakładaniu firm w Niemczech oraz nawiązywaniu partnerskich relacji biznesowych w tym regionie. handel zagraniczny pośrednictwo handlowe

Export do niemiec w styczniu-grudniu 2022 roku Polska odnotowała wzrost eksportu do Niemiec o 16,4% rok do roku, osiągając wartość 96,4 mld euro. Import z Niemiec zwiększył się o 22% rok do roku, sięgając 73,9 mld euro – takie dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Udział Niemiec w polskim eksporcie zmniejszył się o 0,9 punktu procentowego w porównaniu z rokiem 2021, wynosząc teraz 27,9%, natomiast udział w imporcie spadł o 0,7 punktu procentowego do 20,2%. Dodatnie saldo handlowe wyniosło 105,6 mld złotych (23,7 mld USD, 22,5 mld euro) w porównaniu do 101,7 mld złotych (26,4 mld USD, 22,3 mld euro) w roku 2021.

eksport do niemiec

Według danych, obroty z dziesięcioma głównymi partnerami handlowymi Polski stanowiły 65,7% całkowitego eksportu (w porównaniu do 64,5% w 2021 r.) i 62,5% importu ogółem (wobec 65,1% w 2021 r.).

pośrednictwo handlowe

W 2022 roku Polska utrzymała stabilność w handlu z głównymi partnerami, nie odnotowując spadku w eksporcie ani imporcie w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku, z wyjątkiem importu z Rosji, który zmniejszył się o 7,4%, jak podał Urząd.